Poznaj bliżej Bytom

Bytom to wyjątkowe miasto o bardzo ciekawej historii. Pierwsze wzmianki na jego temat pojawiają się już w XI wieku. Przełomowym okresem dla miasta był XIV wiek, kiedy to miał miejsce gwałtowny rozwój górnictwa i hutnictwa. Wśród istotniejszych należy na pewno wyróżnić rok 1871, kiedy to wraz z Prusami Bytom wchodzi w skład Rzeszy Niemieckiej. Pondto duże znaczenie historyczne ma także rok 1992, w którym ponowsnie miasto zostało przejęte przez Niemców. Przełomowym momentem był niewątpliwie 18 marca 1945. Wtedy też Bytom odzyskał wolność, z której cieszy się do chwili obecnej.

Więcej informacji na temat historii miasta znajdziesz na https://pl.wikipedia.org/wiki/Bytom

Bytom – z natury zielony

Śląsk wielu ludziom kojarzy się z szarością i brudnymi kamienicami. Nic bardziej mylnego. Jest to region wyjątkowo bogaty w tereny zielone. Zobacz film, który całkowicie może zmienić Twoje zdanie na temat Bytomia. Dowiedz się więcej o śląskim mieście, które zachwyca zielenią.

Zabytki godne Twojej uwagi

   • piwnice Domu Gorywodów – gotyckie podziemia z końca XIII wieku wymurowane z dolomitu
   • Cmentarz Żydowski – założony w 1866 roku
   • Budynek Poczty – neorenesansowy wybudowany w latach 1905–1909
   • budynek szkoły muzycznej – wzniesiony w latach 1867–1870 w stylu neogotyckim
   • średniowieczny krzyż pokutny w Łagiewnikach

  Położenie

  Bytom to miasto połóżone w województwie śląskim. Sąsiednie miejscowości to: Zabrze. Wieszowa, Ptakowice, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Piekary Śląski, Radzionków oraz Tarnowskiej Góry.

  Bytom to miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć! Planując podróż koniecznie zadbaj o rezerwację w wygodnym i godonie położonym hotelu!